Su naujais! Turiningų ir kvapnių, bei skanių kaip viskis metų!
Šventės visada atneša ne tik daug džiaugsmo, bet ir vieną kitą įdomesnio viskio butelaitį. Pagaliau tai yra metas kuomet prisimename visas praėjusių metų naujienas. Rašome laiškus Kalėdų Seniui su prašymu palikti tą, ar kitą „malt'ą“ po egle. Tad ką gi įdomaus ragavo viskio baro kolektyvas per šventes, ar apie kokį viskį svajojo?
Šarūnas: Kalėdų Senis tikrai buvo dosnus šiais metais. Naujus metus baigiau nuostabiu „blendu“ iš Japonijos – Hibiki 12.
Niekuo nepakeičiama japoniška kokybė nenuvylė dar kartą. Tai net trijose Suntory koncerno distilerijose pagamintų viskių mišinys. Jame salykliniai viskiai iš Hakushu ir Yamazaki, bei grūdų viskis iš Chita distilerijos. Hibiki 12 viskis ypatingas tuo, kad dalis jo brandinama slyvų likerio statinėse. Ir tai jaučiama iškart pokštelėjus kamščiu!
Vaisinis skonis šiek tiek pasikandžioja grūdiškumu ir prieskoniais, bet aš galiu garantuot, kad šis viskis tikrai „priliptų“ lietuvaičių skoniui. Ką gali žinot, galbūt vieną dieną...
Antrasis viskis atvedęs į pasaulio pabaigos metus buvo Glenmorangie Sonnalta PX. Apsikarstęs įvairaus rango medaliais (Whisky Bible 2010: Best Scotch New Brand; Whisky Bible 2012: Best No Age Statement Single Malt Scotch (Multiple Casks); 96.5 Points) šis viskis yra antrasis leidimas iš Glenmorangie „Private Collection“ serijos. Pirmasis, beje, buvo Glenmorangie Astar.
Paragavus šio pirmūno, nuostabos nebelieka – taip jis išskirtinis. Šis viskis 10 metų brandintas amerikietiško ąžuolo statinėse, o vėliau perpiltas į ispaniško Pedro Ximenez (Ispanijos Chereso regiono šeris) statines dar 2 metams. Šios statinės, ne be reikalo, viskio pasaulyje yra vadinamos „king of sherry casks”.
Ir ką gi tokio karališko šiame viskyje galime rasti? Pirmiausia tai cukringų vaisių aromatai pagardinti kavos ir prieskonių dvelksmais. Saldžiai vaisinis skonis pribloškia savo išraiškingumu. Taip šio viskio kaina gal šiek tiek ir kandžiojas, bet jis tikrai vertas kiekvieno už jį sumokėto cento.
Belieka su nekantrumu laukti šių metų pradžioje pasirodančio, naujo Glenmorangie „Private Collection“ leidinio Glenmorangie Artein.
Tačiau vieną dovaną Kalėdų Senis atidėjo kitiems metams. Tai Shackleton's Whisky - Mackinlay's Rare Old Highland Malt. Šis unikalus viskis buvo atkurtas pagal Pietų Ašigalyje 1907 metais, ekspedicijos paliktą ir tik prieš keletą metų rastą viskį!
Pavelas: Nors viskius mėgstu rinktis vedinas nuotaikos, tačiau tikrai mėgstu Islay salos viskius. Vienas didžiausių paskutinio meto favoritų Ardbeg Uigeadail. Tai statinės stiprumo viskis, kurio dalis buvo brandinta burbono statinėse, o dalis šerio. Galbūt dėl to stiprumas visai nesikandžioja ir puikiai atsiskleidžia šio dūminio viskio skonis.
Iš šerinių viskių šiais metais galiu prisiminti Macallan 10 YO. Bet, kaip minėjau tai yra ne “Fine Oak” serija, o viskis brandintas tiktai šerio statinėse. Taip pat norėčiau paminėti Glencadam 12 Year Old Portwood Finish – itin salstelėjęs ir džiovintais vaisiais alsuojantis viskis.
Sekančiom kalėdom ko gero Kalėdų Senio prašysiu viskio baro “W 1640” garbės lentynoje stovintį - Tobermory 32 YO. Šio viskio skonis tiesiog fantastiškas!
Lauris: Mano Kalėdų Senis šiai metais labai daug rūkė, arba savo pirkią kūreno ne malkomis, o durpėmis. Ko ne visi iš dovanų maišo ištraukti viskiai buvo dūminiai!
Vienas didžiausių favoritų Lagavulin 1994 Distillers Edition. Tai dvigubo bradinimo viskis, kuris papildomai perpilamas į Pedro Ximinez šerio statines. Puikiai subalansuotas, kompleksiškas, su pasižyminčiu druskingumu, bei labai maloniu saldžiu poskoniu, kurį ir suteikia minėtos šerio statinės. Tokį viskį galėčiau gerti kasdien!
Kita mano silpnybe, kuria pasinaudojo Santa – Jameson 18. Esu didelis šio viskio gerbėjas. Tai tikrai išskirtinės kokybės airiškas viskis. Šis viskis sumaišytas iš net dviejų skirtingų airiškų „potstill“, arba variniuose distiliavimo induose išvarytų viskių. Prie jų pridėtas dar vienas grūdinis viskis. Brandinimas atliktas Oloroso šerio statinėse, o pabaigai 6 menesiams viskas supilta į burbono statines. Štai kas garantuoja tokį puikų skonio kompleksiškumą.
2012 Kalėdoms jau užsiprašiau Glenfiddich 30, kurį visai nesenai paragavau viskio bare. Baisiau darosi pagalvojus apie artimiausiu metu į "W 1640" atkeliaujantį Glenfiddich 40. Ne duok dieve, teks Kalėdų Seniui piniginę perlaidą už tokią dovaną pervesti:)
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą